صفحات

پروژه اسکار - اتوموبیل اوپن سورس

یک عده آدم باحال (که این طور که من فهمیده ام در ابتدا چند نفر آلمانی بوده اند، بعدا آدمهای بیشتری از جاهای دیگر جذبشان شده اند)، دور هم جمع شده اند و پروژه ای به نام OScar راه انداخته اند، و قصد دارند ظرف مدت 3 سال طرح اولیه یک اتوموبیل اوپن سورس را روی اینترنت آماده کنند.

OScar یا Open Source car ایده معرکه ای است، با بهره گرفتن از تجربیات موفق پروژه های Open Source نرم افزاری و سخت افزاری بسیاری که در دنیای امروز به انجام رسیده اند، و هر کدام از ما حداقل چندتایی از آنها را به خوبی میشناسیم. ایده اولیه این پروژه از فردی به نام Markus Merz بوده، که پیش از این در کمپانی بی ام و Marketing Manager بوده است.


این طور که به نظر میرسد، و از مرور کردن بحثهای مطرح شده در forumهای سایت بر می آید، پروژه هنوز خیلی خام است، و در بسیاری از بخشها هنوز کار خاصی انجام نشده. فکر نمی کنم که در مدت 3 سال این پروژه به نتیجه دندان گیری برسد، اما مسلما میتواند در بلند مدت به نتایج جالبی بیانجامد.

آنطور که در مانیفست این پروژه مطرح شده برای اینکه در این پروژه فعالیت کنید، و گوشه ای از این کار را به عهده بگیرید، شرایط خاصی وجود ندارد. در اختیار داشتن یک ذهن خلاق، به همراه 1، 2 یا 3 دست[!] و یک کامپیوتر متصل به اینترنت و کمی خوراکی (snack) تنها چیزهایی است که لازم دارید! بعد از ثبت نام در سایت میتوانید در فرومهای مختلف سایت و صفحات ویکی پروژه ایده های خودتان را مطرح نمایید.

ممنون از دوست خوبم هومن تندهوش که سایت OScar را از طریق یکی از emailهای او پیدا کردم.

هیچ نظری موجود نیست: