صفحات

باز هم فوتبال

خوب، شکر خدا مشکلات فوتبال مملکت (دادکان، برانکو وعلی دايی) حل شده اند! الحمدلله فوتبال در جاده پيشرفت قرار گرفته و بر خلاف سالهای گذشته که همينطور داشتيم پسرفت ميکرديم، الان داريم تخته گاز پيش ميروي! با همين سرعت اگر پيش برويم احتمالا در جام جهانی 2010، اميد داريم که جزو 4 تيم برتر باشيم!

چرخ ليگ برتر با نظم مثال زدنی در حال چرخيدن است. ليگهای دسته اول و دوم و جوانان و نوجوانان و اميد و ... را که ديگر نگو و نپرس. همه اينها را بگذاريم کنار اين که ديشب موفق شديم لکه ننگی را که محمد دادکان بر دامان فوتبال مملکت گذاشته بود، پاک کنيم. ديديد گفتند؟ ديشب تيم ملی ايران با تکيه بر استعداد و آمادگی بازيکنان جوان و تجربه لژيونرها و درايت و کاردانی کادر فنی موفق شد با ارائه يک بازی زيبا [!] (همان چيزی که خون برانکو را برايش در شيشه کرده بوديم) با اردن مساوی کنيم. مبارک است. دلم ميخواهد بدانم نظر به اصطلاح کارشناسان را در اين باره. روزنامه ها اين روزها تب حمايت از فوتبال ملی اشان خيلی بالا گرفته.

بگذريم ... اميدوارم که تيم ملی در بازيهايش هم خوب بازی کند و هم خوب نتيجه بگيرد.

مصاحبه مصطفوی
اما داريوش مصطفوی ديشب يک مصاحبه خواندنی انجام داده، که اگر علاقمند به پيگيری وقايع فوتبال هستيد، حتما از دستش ندهيد. حقيقتا اين قضيه مصداق کامل اين ضرب المثل ايرانی است که: "يک ديوانه يک سنگی را در چاه ميندازد، 100 تا عاقل جمع ميشوند و نميتوانند خارجش کنند". دارند فوتبال ملی ايران را به خاطر حماقت های آقايان معلق ميکنند، آن وقت ببينيد نظرات دبير فدراسيون را!

برايم جالب است بدانم که آقای مصطفوی موقع ادای اين افاضات، چه چيزی در ذهن داشته. چه تصوری درباره مخاطبين داشته؟ آقا قبول که ما شبيه گ... هر چی به خوردمان ميدهند، قبول ميکنيم. اما واقعا اينقدر؟ بی خيال داريوش خان. يک کلمه بگو "ببخشيد"، خلاص ميشوی. نياز به اين همه آسمان و ريسمان نيست به خدا.

دبير فدراسيون در جايی از اين مصاحبه فرموده اند:

" پس از برگزاری بازی ایران - آنگولا شورای معاونان سازمان تربیت بدنی تشکیل جلسه داده و تصمیم بر آن گرفتند که دادکان دیگر به درد اداره فدراسیون فوتبال نمی خورد وبر طبق نظرآنها با بروز آن اتفاقات وحشتناک در جام جهانی وی باید جای خود را به فرد دیگری بدهد. اما محمد علی آبادی خواسته آنها را نپذیرفت و حکم به برکناری دادکان نداد. وی اگر مدرکی دال بر کنار گذاشتن خود از ریاست فدراسیون فوتبال دارد می تواند آن را در اختیارروزنامه بگذارد تا همه در جریان قرار بگیرند. "

عجب روزگاری است. هنوز مدت زيادی نگذشته که اينطور به غلط کردن و دست و پا زدن افتاده اند. متن کامل اين مصاحبه را اينجا [+] ميتوانيد بخوانيد. گويا اين مصاحبه در پاسخ به صحبتهای هفته قبل محمد دادکان [+] بوده.

* * * * *

روزگار است اينكه گه عزت دهد و گه خوار دارد
چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد

ماست فضايی !


اين ژاپنيها حقيقتا شاهکارند ...

اسم سفينه فضايی سايوز (Soyuz) اين روزها خيلی به گوش همه ما خورده. سايوز، يا همان کشتی روياهای خانم انوشه انصاری، دفعه قبلی که در فصل بهار به فضا پرتاب شده بود، با خودش مقداری باکتری تخمير کننده به زمين آورده. گويا ژاپنيها با استفاده از دو نوع از اين باکتريها، ماست تهيه کرده اند (اين باکتريها را به عنوان مايه ماست بندی مصرف کرده اند)، و ماست مربوطه را به عنوان ماست «اوچو او تابی شيتا» (يعنی ماستی که در فضا سفر کرده)، به فروش ميرسانند. [1]

اما اين بار اول نيست که چنين محصولی در ژاپن ارائه ميشود. يک بار با استفاده از باکتريهايی که مدتی در فضا بوده اند، «ساکی» درست کرده اند، و اين محصول به سرعت به يکی از پر فروشترين نوشيدنيها در ژاپن بدل شده است. [2]

بايد ديد باکتريهای همراه خانم انصاری در سفر 10 روزه اشان، قرار است در 4-5 ماه آينده برای تهيه چه خوراکی ای در ژاپن مورد استفاده قرار گيرند!